Premier League
Manchester_United
Manchester United
10 oktober 2026
18.30
grijs TOTO sportshirt met korte mouwen
Tottenham Hotspur
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Manchester United - Tottenham Hotspur: statistieken Premier League

Aanstaande zaterdag speelt Manchester United thuis tegen Tottenham Hotspur in de 6e ronde van de Premier League. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Op basis van de vorige ontmoetingen lijkt United in het voordeel tegen Spurs. Wat wordt het deze keer in Old Trafford?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Premier League-seizoenen zijn de ploegen elkaar zestienmaal tegengekomen. Van deze wedstrijden won United zeven keer, Spurs won er vijf en vier keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet United het op papier beter: de ploeg won één keer, verloor twee wedstrijden en speelde twee keer gelijk. Spurs won niet, driemaal verloren en tweemaal gelijkgespeeld.

Manchester United - Tottenham Hotspur
Premier League
10 oktober 2026
18.30, Old Trafford

Terugblik: United wint onderlinge duels vaker dan Spurs

De ploeg uit Manchester en The Spurs kwamen elkaar sinds 2018 zestienmaal tegen in de Premier League:
  • Er vielen 50 goals, gemiddeld 3,12 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 25 goals. Dit is een gemiddelde van 1,56 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 124 keer op goal geschoten, gemiddeld 7,75 keer per wedstrijd. Spelers van United schoten het vaakst, namelijk 67 keer.
  • Er werden zeven goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,44. The Mancunians maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk viermaal.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
07-02-2026United
Spurs
2-0
08-11-2025Spurs
United
2-2
16-02-2025Spurs
United
1-0
29-09-2024United
Spurs
0-3
14-01-2024United
Spurs
2-2
19-08-2023Spurs
United
2-0
27-04-2023Spurs
United
2-2
19-10-2022United
Spurs
2-0
12-03-2022United
Spurs
3-2
30-10-2021Spurs
United
0-3
11-04-2021Spurs
United
1-3
04-10-2020United
Spurs
1-6
19-06-2020Spurs
United
1-1
04-12-2019United
Spurs
2-1
13-01-2019Spurs
United
0-1
27-08-2018United
Spurs
0-3

United al een tijdje zonder winst

De ploeg uit Manchester heeft het zwaar en kan de laatste drie duels geen overwinning boeken. Het vorige duel speelde United gelijk tegen Fulham. Het werd 1-1. De afgelopen vijf competitieduels won United één wedstrijd, verloor tweemaal en speelde twee keer gelijk. United hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Manchester United:

  • maakte acht doelpunten in vijf competitieduels, een gemiddelde van 1,6.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden vijf van deze goals en uit drie doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal twintig keer op goal. Dit is gemiddeld 4 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van United in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026Fulham
United
1-1
13-09-2026United
City
0-1
06-09-2026Everton
United
2-2
30-08-2026United
Ipswich
5-2
22-08-2026Hull
United
2-0

Spelerstats Manchester United:

  • Bruno Fernandes is met drie goals de topscorer van The Red Devils in deze competitie.
  • Benjamin Sesko scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Bryan Mbeumo maakte twee goals met de linkervoet.
  • Bruno Fernandes maakte twee goals met de rechtervoet.

Spelers van United met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Bruno Fernandes3100450
Bryan Mbeumo2001450
Matheus Cunha1100410
Benjamin Sesko100079
Patrick Dorgu0101174
Luke Shaw0101337
Kobbie Mainoo0100359
Senne Lammens0000450
Diogo Dalot0001350
Ayden Heaven000090
Harry Maguire0002450
Lisandro Martínez0000360
Noussair Mazraoui000099
Leny Yoro000023
Mason Mount000011
Andrey Santos000084
Youri Tielemans0000405
Shea Lacey000011
Marcus Rashford0000355
Joshua Zirkzee000022

The Spurs al een tijd zonder winst

Spurs heeft het moeilijk en kan de laatste vijf wedstrijden geen overwinning boeken. De vorige competitiewedstrijd verloor Spurs van Villa met 2-3. De afgelopen vijf competitiewedstrijden verloren The Spurs drie duels en speelden er twee gelijk. Spurs hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Tottenham Hotspur:

  • scoorde twee goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 0,4.
  • scoorde thuis twee keer en uit niet.
  • de spelers schoten in totaal achttien keer op goal. Dit is gemiddeld 3,6 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Spurs in deze competitie:

DatumTeamsStand
19-09-2026Spurs
Villa
2-3
12-09-2026Spurs
Everton
0-0
05-09-2026Forest
Spurs
0-0
29-08-2026Spurs
Newcastle
0-2
22-08-2026Brentford
Spurs
3-0

Spelerstats Tottenham Hotspur:

  • Jan Paul van Hecke en Conor Gallagher zijn de topscorers van de ploeg uit Tottenham deze competitie, met ieder één doelpunt.
  • Jan Paul van Hecke maakte één goal uit een kopbal.
  • Conor Gallagher scoorde één keer met de rechtervoet.
  • Mohammed Kudus en Andy Robertson gaven éénmaal een assist.

Spelers van The Spurs met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Jan Paul van Hecke1001450
Conor Gallagher1001135
Andy Robertson0100369
Mohammed Kudus0100125
Antonin Kinsky0000450
Tosin Adarabioyo00006
Pedro Porro0000199
Marcos Senesi000090
Iyenoma Udogie000188
Micky van de Ven0001360
Rodrigo Bentancur0000372
Lucas Bergvall000080
Archie Gray0000312
James Maddison000062
Sandro Tonali0000429
Mateus Fernandes0001251
Omar Marmoush0000341
Mikey Moore000090
Mykhaylo Mudryk000017
Richarlison000068
Savinho0000241
Dominic Solanke0000175
Mathys Tel0000261

De competitiestanden van de Premier League op 08-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City550013515
2Arsenal54018412
3Brighton531116510
4Brentford52301049
5Leeds5230739
6Liverpool5230749
7Everton5230639
8Hull5221648
9Newcastle5221998
10Chelsea521210127
11Ipswich52037116
12United5122885
13Forest5122455
14Sunderland51136104
15Palace51136114
16Villa5113494
17Bournemouth5032683
18Coventry51041103
19Fulham5023582
20Spurs5023282

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalManchester UnitedTottenham Hotspur
Minuut 0-1500
Minuut 15-3000
Minuut 30-4510
Minuut 45-6010
Minuut 60-7520
Minuut 75-9031

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalManchester UnitedTottenham Hotspur
Minuut 0-1000
Minuut 10-2000
Minuut 30-4000
Minuut 40-5000
Minuut 50-6020
Minuut 70-8000
Minuut 80-9020