Premier League
Newcastle_United
Newcastle United
17 oktober 2026
18.30
Aston_Villa
Aston Villa
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Newcastle United

Newcastle United - Aston Villa: statistieken Premier League

Komende zaterdag staat Newcastle United tegen Aston Villa op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Villa heeft historisch het overwicht maar Newcastle lijkt in betere vorm. Kunnen The Villians dit doortrekken?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Premier League-seizoenen speelden ze veertien keer tegen elkaar. Van deze wedstrijden won Newcastle vijf keer, Villa won er zes en drie keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Newcastle het op papier beter: de ploeg won twee keer, verloor twee wedstrijden en speelde één keer gelijk. Villa won éénmaal, tweemaal verloren en tweemaal gelijkgespeeld.

Newcastle United - Aston Villa
Premier League
17 oktober 2026
18.30, St James' Park

Terugkijkend: Villa wint meer onderlinge duels dan Newcastle

De ploeg uit Newcastle upon Tyne en The Villians troffen elkaar vanaf 2018 veertien keer in de Premier League:
  • Er vielen 38 goals, gemiddeld 2,71 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk achttien doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,29 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 86 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 6,14 schoten per wedstrijd. The Villians schoten het vaakst op doel, namelijk 45 keer.
  • Er werden zes goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,43. Spelers van beide ploegen scoorden even vaak met een kopbal.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
25-01-2026Newcastle
Villa
0-2
16-08-2025Villa
Newcastle
0-0
19-04-2025Villa
Newcastle
4-1
26-12-2024Newcastle
Villa
3-0
30-01-2024Villa
Newcastle
1-3
12-08-2023Newcastle
Villa
5-1
15-04-2023Villa
Newcastle
3-0
29-10-2022Newcastle
Villa
4-0
13-02-2022Newcastle
Villa
1-0
21-08-2021Villa
Newcastle
2-0
12-03-2021Newcastle
Villa
1-1
23-01-2021Villa
Newcastle
2-0
24-06-2020Newcastle
Villa
1-1
25-11-2019Villa
Newcastle
2-0

The Magpies kleurloos

The Magpies geven laatste wedstrijden weinig richting. De vorige competitiewedstrijd verloor Newcastle van Coventry met 1-4. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen The Magpies twee duels, verloren tweemaal en speelden één keer gelijk. Newcastle hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Newcastle United:

  • scoorde tien goals deze competitie in zes wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,67.
  • scoorde thuis zes keer en uit viermaal.
  • de spelers schoten in totaal dertien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,17 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Newcastle in deze competitie:

DatumTeamsStand
12-10-2026Coventry
Newcastle
4-1
19-09-2026Newcastle
Hull
2-1
14-09-2026Leeds
Newcastle
4-1
05-09-2026Newcastle
Bournemouth
2-2
29-08-2026Spurs
Newcastle
0-2

Spelerstats Newcastle United:

  • Joe Willock en Anthony Elanga zijn met twee goals de topscorers van The Magpies in deze competitie.
  • Harvey Barnes gaf twee keer een assist.

Spelers van The Magpies met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Joe Willock2000348
Anthony Elanga2001235
Harvey Barnes1200540
Lewis Hall1100540
Yoane Wissa1102520
Sven Botman1001540
Jacob Ramsey100172
Bazoumana Touré100084
Amar Dedic0100360
Nico González0101257
William Osula010069
Nick Woltemade010020
Lukáš Hornícek0001540
Dan Burn00001
Tino Livramento000134
Fabian Schär000026
Malick Thiaw0000540
Aladji Bamba000030
Joelinton000132
Lewis Miley0001458
Sean Steur0000228
Matías Fernández-Pardo0000250
Jacob Murphy0003244

Villa kleurloos

Villa kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. De vorige competitiewedstrijd speelde Villa gelijk tegen Brentford (2-2). De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Birmingham één wedstrijd, verloor tweemaal en speelde twee keer gelijk. Villa hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Aston Villa:

  • scoorde zes goals deze competitie in zes wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1.
  • scoorde thuis drie keer en uit driemaal.
  • de spelers schoten in totaal dertien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,17 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Villa in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Villa
Brentford
2-2
19-09-2026Spurs
Villa
2-3
12-09-2026Villa
Forest
1-2
05-09-2026Hull
Villa
0-0
31-08-2026Villa
Arsenal
0-1

Spelerstats Aston Villa:

  • Nicolas Jackson is met twee goals de topscorer van The Lions in deze competitie.
  • Nicolas Jackson scoorde twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Alysson Edward maakte één goal uit een kopbal.
  • Johan Manzambi maakte één goal met de linkervoet.
  • Nicolas Jackson scoorde twee keer met de rechtervoet.
  • John McGinn en Johan Manzambi gaven tweemaal een assist.

Spelers van The Villians met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Nicolas Jackson2002379
Johan Manzambi1200186
John McGinn1202526
Emiliano Buendia1001468
Alysson Edward100195
Boubacar Kamara0100534
Marco Bizot000090
Zion Suzuki0000450
Matthew Cash0003388
Victor Lindelöf0000540
Ian Maatsen0001337
Tyrone Mings0001353
Matteo Ruggeri0000160
Pau Torres0000189
Aaron Wan-Bissaka0000199
Ross Barkley0000317
Lamare Bogarde000017
João Gomes0011216
George Hemmings0000300
Tammy Abraham000074
Alejandro Garnacho000034
Ibrahim Mbaye000062

De competitiestanden van de Premier League op 15-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City660016518
2Arsenal650110515
3Brighton641118513
4Brentford624012610
5Everton62408510
6Chelsea6312151310
7Leeds6231859
8Hull6231869
9Liverpool6231779
10Ipswich63039129
11Newcastle622210138
12Palace62139127
13United6132996
14Coventry62045116
15Forest6123585
16Villa61236115
17Sunderland61146124
18Bournemouth60337133
19Spurs6033393
20Fulham60246102

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalNewcastle UnitedAston Villa
Minuut 0-1521
Minuut 15-3000
Minuut 30-4510
Minuut 45-6000
Minuut 60-7532
Minuut 75-9012

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalNewcastle UnitedAston Villa
Minuut 0-1020
Minuut 10-2001
Minuut 30-4000
Minuut 40-5010
Minuut 50-6000
Minuut 70-8000
Minuut 80-9011