Bundesliga
SC Freiburg
11 oktober 2026
17.30
FC Schalke 04
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
sc-freiburg-fans-2

SC Freiburg - FC Schalke 04: statistieken Bundesliga

Aanstaande zondag speelt SC Freiburg thuis tegen FC Schalke 04 in de 5e ronde van de Bundesliga. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Freiburg heeft historisch het overwicht bij treffers met Schalke. Kunnen Der Breisgau-Brasilianer dit doortrekken?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Bundesliga-seizoenen speelden ze acht keer tegen elkaar. Van deze wedstrijden won Freiburg zes keer en twee keer eindigden de wedstrijden in gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Freiburg het op papier beter: de ploeg won vier keer, verloor nul wedstrijden en speelde één keer gelijk. Schalke won éénmaal, éénmaal verloren en tweemaal gelijkgespeeld.

SC Freiburg - FC Schalke 04
Bundesliga
11 oktober 2026
17.30, Europa-Park Stadion

Terugblik: Freiburg wint onderlinge duels vaker dan Schalke

De ploeg uit Freiburg en Die Köningsblauen kwamen elkaar sinds 2018 achtmaal tegen in de Bundesliga:
  • Er werden 21 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 2,62 goals per duel.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk dertien doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,62 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 60 keer op goal geschoten, gemiddeld 7,5 keer per wedstrijd. Spelers van Freiburg schoten het vaakst, namelijk 37 keer.
  • Driemaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,38. Der Breisgau-Brasilianer maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk driemaal.

Vorige ontmoetingen in de Bundesliga:

DatumTeamsStand
23-04-2023Freiburg
Schalke
4-0
30-10-2022Schalke
Freiburg
0-2
17-04-2021Freiburg
Schalke
4-0
16-12-2020Schalke
Freiburg
0-2
27-06-2020Freiburg
Schalke
4-0
21-12-2019Schalke
Freiburg
2-2
16-02-2019Schalke
Freiburg
0-0
25-09-2018Freiburg
Schalke
1-0

De ploeg uit Freiburg al een tijd zonder verlies

Der Breisgau-Brasilianer kunnen verlies al een tijd voorkomen. De laatste vijf wedstrijden won de club of speelde gelijk. Het vorige duel speelde Freiburg gelijk tegen Eintracht. Het werd 2-2. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen Der Breisgau-Brasilianer vier duels en speelden er één gelijk. In twee van de vijf voorgaande wedstrijden hield Freiburg de nul. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats SC Freiburg:

  • scoorde 63 goals deze competitie in 38 wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,66.
  • scoorde thuis 42 keer en uit 21 keer.
  • de spelers schoten in totaal 109 keer op goal. Dit is gemiddeld 2,87 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Freiburg in deze competitie:

DatumTeamsStand
19-09-2026Eintracht
Freiburg
2-2
12-09-2026Freiburg
Gladbach
5-0
05-09-2026Paderborn
Freiburg
0-1
30-08-2026Freiburg
Werder
4-1
16-05-2026Freiburg
Leipzig
4-1

Spelerstats SC Freiburg:

  • Yuito Suzuki is met vier goals de topscorer van Der Breisgau-Brasilianer in deze competitie.
  • Yuito Suzuki scoorde tweemaal met de linkervoet.
  • Maximilian Eggestein en Igor Matanovic maakten ieder twee goals met de rechtervoet.
  • Matthias Ginter gaf drie keer een assist.

Spelers van Der Breisgau-Brasilianer met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Yuito Suzuki4001323
Igor Matanovic3100324
Yanik Engelhardt2001352
Maximilian Eggestein2000360
Derry Scherhant1200302
Matthias Ginter0300360
Jordy Makengo0200360
Niklas Beste0100273
Mio Backhaus0001360
Lukas Kübler0000114
Philipp Lienhart0001339
Max Rosenfelder000022
Philipp Treu0000285
Berkay Yilmaz00009
Keisuke Goto000141
Vincenzo Grifo000061
Lucas Höler000139
Cyriaque Irie000153

Schalke al een tijdje ongeslagen

S04 kan verlies al een tijd voorkomen. De laatste drie duels won de club of werd er gelijk gespeeld. Het vorige duel speelde Schalke gelijk tegen Elversberg. Het werd 0-0. De afgelopen vier competitiewedstrijden wonnen Die Köningsblauen één duel, verloren éénmaal en speelden twee keer gelijk. Schalke hield tweemaal de nul in de voorgaande vier duels. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats FC Schalke 04:

  • maakte drie doelpunten in vier competitieduels, een gemiddelde van 0,75.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden nul van deze goals en uit drie doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal veertien keer op goal. Dit is gemiddeld 3,5 keer per wedstrijd.

Laatste vier wedstrijden van Schalke in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026Schalke
Elversberg
0-0
11-09-2026Union
Schalke
1-3
05-09-2026Schalke
Bayern
0-0
30-08-2026Augsburg
Schalke
3-0

Spelerstats FC Schalke 04:

  • Robin Gosens en Maximilian Wöber maakten ieder één goal met de linkervoet.
  • Adil Aouchiche scoorde één keer met de rechtervoet.
  • Junior Adamu en Hwang Hee-chan gaven ieder één keer een assist.

Spelers van Die Köningsblauen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Robin Gosens1000244
Maximilian Wöber100086
Adil Aouchiche1000330
Junior Adamu0100142
Hwang Hee-chan010032
Loris Karius0001360
Mertcan Ayhan000031
Timo Becker0000332
Vitalie Becker0000109
Nikola Katic0001346
Hasan Kurucay0001316
Janik Bachmann00001
Eric Ebimbe0001253
Soufiane El-Faouzi0000360
Kenan Karaman0000177
Dejan Ljubicic0000186
Ron Schallenberg001075
Satoshi Tanaka0000258
Luca Vozar000017
Edin Džeko000088
Moussa Sylla0000209

De competitiestanden van de Bundesliga op 09-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Dortmund44009212
2Bayern431014210
3Freiburg431012310
4Augsburg42111167
5Leverkusen42111057
6Mainz42111067
7Elversberg4211877
8Werder4211887
9Leipzig4202956
10Eintracht41219105
11Schalke4121345
12Paderborn4112354
13Köln4112694
14Hoffenheim41037103
15Stuttgart4103693
16HSV41032133
17Union40134171
18Gladbach40046160

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSC FreiburgFC Schalke 04
Minuut 0-1500
Minuut 15-3061
Minuut 30-4510
Minuut 45-6051
Minuut 60-7500
Minuut 75-9040

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSC FreiburgFC Schalke 04
Minuut 0-1000
Minuut 10-2000
Minuut 30-4061
Minuut 40-5010
Minuut 50-6041
Minuut 70-8010
Minuut 80-9000