Premier League
Sunderland
10 oktober 2026
16.00
Brighton & Hove Albion
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Sunderland - Brighton & Hove Albion: statistieken Premier League

Aanstaande zaterdag speelt Sunderland thuis tegen Brighton & Hove Albion in de 6e ronde van de Premier League. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Brighton heeft historisch het overwicht bij treffers met Sunderland. Kunnen The Seagulls dit doortrekken?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Premier League-seizoenen zijn de ploegen elkaar tweemaal tegengekomen. Van deze wedstrijden won Brighton één keer en één keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Brighton het op papier beter: de ploeg won drie keer, verloor één wedstrijd en speelde één keer gelijk. Sunderland won éénmaal, driemaal verloren en éénmaal gelijkgespeeld.

Sunderland - Brighton & Hove Albion
Premier League
10 oktober 2026
16.00, Stadium of Light

Terugblik: Brighton wint onderlinge duels vaker dan Sunderland

Sunderland en The Seagulls kwamen elkaar sinds 2018 tweemaal tegen in de Premier League:
  • Er vielen één goals, gemiddeld 0,5 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk één doelpunten. Gemiddeld zijn dit 0,5 goal per duel.
  • Daarnaast werd er zeventienmaal op goal geschoten. Dit is gemiddeld 8,5 schoten per wedstrijd. Spelers van Sunderland schoten het vaakst, namelijk tien keer.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
14-03-2026Sunderland
Brighton
0-1
20-12-2025Brighton
Sunderland
0-0

De ploeg van Régis Le Bris al een tijd zonder winst

Sunderland heeft het zwaar en kan de laatste drie duels geen overwinning boeken. De vorige competitiewedstrijd verloor Sunderland van City met 3-5. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen The Black Cats één duel, verloren driemaal en speelden één keer gelijk. Sunderland hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats Sunderland:

  • maakte zes doelpunten in vijf competitieduels, een gemiddelde van 1,2.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden één van deze goals en uit vijf doelpunten.
  • spelers schoten achttien keer op goal, gemiddeld 3,6 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Sunderland in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026City
Sunderland
5-3
12-09-2026Sunderland
Arsenal
0-2
05-09-2026Brentford
Sunderland
1-1
30-08-2026Sunderland
Fulham
1-0
22-08-2026Ipswich
Sunderland
2-1

Spelerstats Sunderland:

  • Brian Brobbey is met drie goals de topscorer van The Black Cats in deze competitie.
  • Brian Brobbey scoorde drie keer met de rechtervoet.

Spelers van The Black Cats met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Brian Brobbey3001402
Enzo Le Fée1100440
Nilson Angulo1101318
Wilson Isidor1000121
Thomas Meunier0100399
Habib Diarra010030
Robin Roefs0000450
Omar Alderete000024
Daniel Ballard0002450
Kevin Danso0000270
Trai Hume0000209
Reinildo Mandava0010360
Dayann Methalie000190
Nordi Mukiele0001360
Luke O'Nien000167
Christopher Rigg000019
Noah Sadiki0001412
Chemsdine Talbi000032
Granit Xhaka0002450
Malick Fofana000063
Romaine Mundle00001

The Seagulls scoren veel

The Seagulls scoorden de laatste vijf duels gemiddeld 3,2 doelpunten. Brighton boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Arsenal. Het werd 3-0. De afgelopen vijf competitieduels won Brighton drie wedstrijden, verloor éénmaal en speelde één keer gelijk. In drie van de vijf voorgaande wedstrijden hield Brighton de nul. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats Brighton & Hove Albion:

  • maakte zestien doelpunten in vijf competitieduels, een gemiddelde van 3,2.
  • scoorde thuis acht keer en uit achtmaal.
  • spelers schoten vijftien keer op goal, gemiddeld 3 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Brighton in deze competitie:

DatumTeamsStand
19-09-2026Brighton
Arsenal
3-0
13-09-2026Coventry
Brighton
0-5
05-09-2026Brighton
Leeds
1-1
30-08-2026Chelsea
Brighton
4-3
23-08-2026Brighton
Villa
4-0

Spelerstats Brighton & Hove Albion:

  • Pascal Groß is de topscorer van de ploeg uit Brighton deze competitie, met drie doelpunten.
  • Pascal Groß en Charalampos Kostoulas scoorden twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Maxim De Cuyper maakte één goal met de linkervoet.
  • Pascal Groß gaf drie keer een assist.

Spelers van Brighton met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Pascal Groß3302450
Charalampos Kostoulas2101357
Jack Hinshelwood200064
Malick Junior Yalcouyé2000240
Maxim De Cuyper1202426
Chema Àndrés1100111
Yasin Ayari1101334
Lewis Dunk1001360
Luka Vuskovic1000438
Diego Gómez0200435
Georginio Rutter0100105
Bart Verbruggen0000450
Olivier Boscagli0001438
Costinha000174
Ferdi Kadioglu0001333
Pascal Struijk0001100
Michael Svoboda00005
Mats Wieffer0000158
Matt O'Riley000013
Promise David000124
Ibrahim Osman000043
Zadok Yohanna000013

De competitiestanden van de Premier League op 08-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City550013515
2Arsenal54018412
3Brighton531116510
4Brentford52301049
5Leeds5230739
6Liverpool5230749
7Everton5230639
8Hull5221648
9Newcastle5221998
10Chelsea521210127
11Ipswich52037116
12United5122885
13Forest5122455
14Sunderland51136104
15Palace51136114
16Villa5113494
17Bournemouth5032683
18Coventry51041103
19Fulham5023582
20Spurs5023282

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSunderlandBrighton & Hove Albion
Minuut 0-1510
Minuut 15-3001
Minuut 30-4525
Minuut 45-6013
Minuut 60-7502
Minuut 75-9021

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSunderlandBrighton & Hove Albion
Minuut 0-1000
Minuut 10-2011
Minuut 30-4000
Minuut 40-5025
Minuut 50-6001
Minuut 70-8012
Minuut 80-9000