Premier League
grijs TOTO sportshirt met korte mouwen
Tottenham Hotspur
12 september 2026
18.30
Everton
Everton
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Tottenham-Hotspur

Tottenham Hotspur - Everton: statistieken Premier League

Aanstaande zaterdag speelt Tottenham Hotspur thuis tegen Everton in de 4e ronde van de Premier League. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Spurs heeft historisch het overwicht maar Everton lijkt in betere vorm. Kunnen The Spurs dit doortrekken?

Beide clubs kwamen elkaar de afgelopen vijf jaar zestienmaal tegen in de Premier League. Van deze duels won de ploeg uit Tottenham achtmaal, de formatie van David Moyes won er twee en zes keer was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Everton het op papier beter: de ploeg won één keer, verloor twee wedstrijden en speelde twee keer gelijk. Spurs won éénmaal, driemaal verloren en éénmaal gelijkgespeeld.

Tottenham Hotspur - Everton
Premier League
12 september 2026
18.30, Tottenham Hotspur Stadium

Terugkijkend: Spurs wint meer onderlinge duels dan Everton

De ploeg uit Tottenham en The Toffees kwamen elkaar sinds 2018 zestienmaal tegen in de Premier League:
  • Er vielen 49 goals, gemiddeld 3,06 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk 25 doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,56 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 83 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 5,19 schoten per wedstrijd. The Toffees schoten het vaakst op doel, namelijk 45 keer.
  • Er werden zeven goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,44. Spurs scoorde met vier kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
24-05-2026Spurs
Everton
1-0
26-10-2025Everton
Spurs
0-3
19-01-2025Everton
Spurs
3-2
24-08-2024Spurs
Everton
4-0
03-02-2024Everton
Spurs
2-2
23-12-2023Spurs
Everton
2-1
03-04-2023Everton
Spurs
1-1
15-10-2022Spurs
Everton
2-0
07-03-2022Spurs
Everton
5-0
07-11-2021Everton
Spurs
0-0
16-04-2021Everton
Spurs
2-2
13-09-2020Spurs
Everton
0-1
06-07-2020Spurs
Everton
1-0
03-11-2019Everton
Spurs
1-1
12-05-2019Spurs
Everton
2-2
23-12-2018Everton
Spurs
2-6

De ploeg van Roberto De Zerbi al een tijd zonder winst

De ploeg van Roberto De Zerbi heeft het zwaar en kan de laatste drie duels geen overwinning boeken. Het vorige duel speelde Spurs gelijk tegen Forest. Het werd 0-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen The Spurs één duel, verloren driemaal en speelden één keer gelijk. In twee van de vijf voorgaande wedstrijden hield Spurs de nul. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats Tottenham Hotspur:

  • scoorde 48 goals deze competitie in 41 wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,17.
  • scoorde thuis 22 keer en uit 26 keer.
  • de spelers schoten in totaal 110 keer op goal. Dit is gemiddeld 2,68 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Spurs in deze competitie:

DatumTeamsStand
05-09-2026Forest
Spurs
0-0
29-08-2026Spurs
Newcastle
0-2
22-08-2026Brentford
Spurs
3-0
24-05-2026Spurs
Everton
1-0
19-05-2026Chelsea
Spurs
2-1

Spelers van The Spurs met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Antonin Kinsky0000270
Pedro Porro0000180
Andy Robertson0000189
Marcos Senesi000090
Iyenoma Udogie000188
Micky van de Ven0001180
Jan Paul van Hecke0000270
Rodrigo Bentancur0000225
Lucas Bergvall000045
Conor Gallagher0001128
Archie Gray0000155
James Maddison000023
Sandro Tonali0000255
Mateus Fernandes0001143
Mohammed Kudus000052
Omar Marmoush0000174
Mikey Moore000090
Mykhaylo Mudryk000017
Richarlison000068
Savinho000061
Dominic Solanke000046
Mathys Tel0000233

De ploeg uit Liverpool zonder richting

De formatie van David Moyes kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. Het vorige duel speelde Everton gelijk tegen United. Het werd 2-2. De afgelopen vijf competitieduels won de formatie van David Moyes één wedstrijd, verloor tweemaal en speelde twee keer gelijk. Everton hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Everton:

  • maakte 52 doelpunten in 41 competitieduels, een gemiddelde van 1,27.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden 30 van deze goals en uit 22 doelpunten.
  • spelers schoten 109 keer op goal, gemiddeld 2,66 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Everton in deze competitie:

DatumTeamsStand
06-09-2026Everton
United
2-2
29-08-2026Bournemouth
Everton
1-1
22-08-2026Everton
Palace
2-0
24-05-2026Spurs
Everton
1-0
17-05-2026Everton
Sunderland
1-3

Spelerstats Everton:

  • Thierno Barry maakte één goal uit een kopbal.
  • Kiernan Dewsbury-Hall scoorde éénmaal met de linkervoet.

Spelers van de formatie van David Moyes met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
James Tarkowski1000270
Kiernan Dewsbury-Hall1000270
Ainsley Maitland-Niles100014
Thierno Barry1000239
Tyrique George1000236
Harrison Armstrong0101267
Hayden Hackney0100125
Iliman Ndiaye0100180
Jordan Pickford0000270
Jarrad Branthwaite0000270
Vitaliy Mykolenko0000270
Carlos Alcaráz00015
James Garner0001150
Tim Iroegbunam00004
Merlin Röhl0001252
Beto000033
Jack Grealish000025
Brennan Johnson0001102

De competitiestanden van de Premier League op 10-09-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City3300729
2Arsenal3300619
3Hull3210307
4Chelsea3201876
5Brentford3120525
6Liverpool3120645
7Newcastle3120645
8Everton3120535
9Leeds3120325
10Brighton3111854
11United3111764
12Sunderland3111334
13Palace3102483
14Ipswich3102483
15Bournemouth3021452
16Forest3021232
17Villa3012051
18Spurs3012051
19Fulham3003470
20Coventry3003050

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalTottenham HotspurEverton
Minuut 0-1500
Minuut 15-3000
Minuut 30-4512
Minuut 45-6001
Minuut 60-7510
Minuut 75-9001

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalTottenham HotspurEverton
Minuut 0-1000
Minuut 10-2000
Minuut 30-4000
Minuut 40-5000
Minuut 50-6012
Minuut 70-8001
Minuut 80-9000