Voorspelling WK 2026: Groep A - Hoe doet gastland Mexico het in lastige poule?

Vol stadion bij nacht tijdens een voetbalwedstrijd

Voorspelling WK 2026: Groep A - Hoe doet gastland Mexico het in lastige poule?

Het WK 2026 trapt op 11 juni af met de wedstrijd tussen medegastland Mexico en Zuid-Afrika in het Estadio Azteca, een herhaling van de openingswedstrijd van het WK 2010. Zuid-Korea en Tsjechië zijn de andere twee landen in groep A, wat zomaar één van de meest open poules van het toernooi zou kunnen worden. Maar wie gaat door naar de volgende ronde?

WK-voorspeller banner met tekst

Voorspellingen supercomputer voor Groep A: Mexico wordt uitgedaagd door Tsjechië, Zuid-Korea en Zuid-Afrika

Het gastland van het WK bereikte bij 20 van de 22 edities de knock-outronde. Alleen Zuid-Afrika in 2010 en Qatar in 2022 strandden in de eerste ronde. De supercomputer verwacht ook geen vroegtijdige uitschakeling voor Mexico. In 75% van de simulaties eindigt het land bij de beste twee, met 48% kans op de eerste plek en 27% kans op plek twee.

Javier Aguirre leidde Mexico in 2002 en 2010 al naar de laatste zestien, en heeft het voordeel dat het op de eerste speeldag tegen de zwakste ploeg van de groep speelt. De supercomputer geeft tegenstander Zuid-Afrika 41% kans op de laatste plek.

De kans dat Bafana Bafana de groep wint is 11%, terwijl ze in 19% van de gevallen tweede worden. In 28% van de simulaties eindigen ze als derde.

Mocht Mexico direct de toon zetten en Zuid-Afrika het lastig krijgen, dan wordt het duel tussen Zuid-Korea en Tsjechië op speeldag één in Zapopan meteen een kraker om de tweede plek.

De supercomputer heeft Zuid-Korea in 23% van de simulaties bovenaan staan, tegenover 18% voor Tsjechië. De kans op een plek bij de beste twee bedraagt 51% voor Zuid-Korea en 44% voor Tsjechië.

Ook de acht beste nummers drie gaan door, en hoe spannender de groep, hoe groter de kans dat drie teams zich plaatsen. Elk land in deze groep krijgt minstens 49% kans om door te gaan (Mexico 88%, Zuid-Korea 70%, Tsjechië 64%, Zuid-Afrika 49%). Daarom verwachten wij Mexico als nummer 1 van de groep.

Wedtip

Mexico winnaar van Groep A > 1,99

Derde WK op eigen bodem: Mexico ruikt zijn kans

Mexico wordt het eerste land dat voor de derde keer een WK organiseert. Het goede nieuws? De beste prestaties werden juist op eigen bodem neergezet: kwartfinales in 1970 én 1986.

Geen enkel land heeft meer WK-wedstrijden gespeeld zonder ooit de titel te winnen dan Mexico (60). De kans op een sensationele eindzege wordt geschat op slechts 2%, maar dat is het hoogste van alle gastlanden en even hoog als België en Colombia.

Na een reeks van zes wedstrijden zonder zege eind 2025 (vier gelijke spelen, twee nederlagen) is Mexico 2026 ongeslagen begonnen (drie zeges, twee gelijke spelen). Overwinningen op Panama, Bolivia en IJsland werden zonder de Europese profs bereikt, en met de volledige selectie werd het gelijk tegen Portugal (1-1) en België (0-0).

Met de Gold Cup-winst van vorig jaar, ten koste van de Verenigde Staten, heeft Mexico bewezen dat het op toernooien kan presteren. Een evenaring van hun beste prestatie, de kwartfinale, valt daarom niet uit te sluiten.

Wedtip

Mexico ronde van uitschakeling: kwartfinale > 7,00

Vierde man in TOTO sportoutfit houdt scorebord omhoog met TOTO logo en tekst over matchday voorbereiding.

Zuid-Afrika lastiger te verslaan dan je denkt

Voor Zuid-Afrika wordt dit de vierde WK-deelname en de eerste sinds het gastland was in 2010. De Zuid-Afrikanen kwamen nog nooit door de groepsfase, maar deze keer zou het zomaar anders kunnen zijn.

De supercomputer ziet Zuid-Afrika als de outsider van Groep A, maar er is zeker reden voor optimisme. In de kwalificatie eindigde Zuid-Afrika boven Nigeria, een Afrikaanse grootmacht die later in de play-offs werd uitgeschakeld door DR Congo.

In tien kwalificatiewedstrijden stond Zuid-Afrika slechts één keer op achterstand, bij een 2-0 nederlaag tegen Rwanda in november 2023.

Vleugelspeler Oswin Appollis van de Orlando Pirates zou weleens de verrassing van het toernooi kunnen worden, hij was in de kwalificatie goed voor twee keer zoveel doelpunten en bijdragen als elke andere ploeggenoot (twee goals, vier assists). Daarom verwachten we meer dan 3.5 goals van dit land.

Wedtip

Zuid-Afrika over 3.5 doelpunten in Groep A > 2,00

Son Heung-min wil stunten met Zuid-Korea

Dit wordt de elfde opeenvolgende WK-deelname van Zuid-Korea. Alleen Brazilië (23), Duitsland (19), Argentinië (14) en Spanje (13) hebben langere reeksen.

Met twaalf WK-deelnames is Zuid-Korea het vaakst vertegenwoordigde Aziatische land op het eindtoernooi. In de AFC-kwalificatie was het bovendien het enige ongeslagen team, met elf overwinningen en vijf gelijke spelen.

Met die staat van dienst is het geen verrassing dat de supercomputer Zuid-Korea als tweede favoriet ziet voor de groepswinst.

Op buitenlandse bodem kwamen ze echter nooit verder dan de laatste zestien. De beste prestatie ooit, een vierde plek in 2002, was op eigen grond. De kans op een plek bij de laatste acht is 13%, de halve finales halen ze in 4% van de simulaties.

Als Zuid-Korea als tweede eindigt, zoals de supercomputer berekent, dan spelen ze hun laatste-32-wedstrijd in Los Angeles, de thuisbasis van steraanvaller Son Heung-min. Son debuteerde pas afgelopen augustus in de MLS na zijn transfer vanuit Tottenham Hotspur, maar sloot het seizoen 2025 af met vijftien doelpuntbijdragen in slechts dertien wedstrijden (twaalf goals, drie assists).

Son was bovendien betrokken bij vier van de laatste tien WK-doelpunten van Zuid-Korea: drie goals en één assist. Wordt hij topscorer van zijn land, dan pak je 3,5 keer je inleg!

Wedtip

Topscorer Zuid-Korea: Son Heung-min > 3,50

Zuid-Korea heeft aan 11 opeenvolgende WK's deelgenomen

Tsjechië terug op het hoogste podium na twintig jaar

Tsjechië is terug op het WK na twintig jaar droogte. Na strafschoppen werden Ierland en Denemarken in de play-offs uitgeschakeld.

In de kwalificatiegroep eindigde Tsjechië zes punten achter Kroatië, wat leidde tot het ontslag van Ivan Hašek. Miroslav Koubek werd ingevlogen voor de play-offs.

PSV-doelman Matěj Kovář was de held van de play-offs: hij stopte twee strafschoppen tegen Ierland en één tegen Denemarken. In de UEFA-kwalificatie (inclusief play-offs) hield hij vier keer de nul, alleen Jordan Pickford (zeven), Unai Simón en Thomas Strakosha (beiden vijf) deden dat vaker.

Voorin kan Tsjechië rekenen op Patrik Schick van Bayer Leverkusen, die zes doelpunten maakte in zeven wedstrijden op eindtoernooien (allemaal op het EK). Alleen Harry Kane (zeven) scoorde meer op de laatste twee EK's.

Tsjechië vormt bovendien een serieus gevaar bij standaardsituaties: elf van hun 22 kwalificatiedoelpunten kwamen uit dode spelmomenten, waaronder zeven uit hoekschoppen, het hoogste aantal in Europa. Premier League-spelers Tomáš Souček en Ladislav Krejčí zijn specialisten. Wie weet kan Schick ook hiervan profiteren. Je pakt 3,5 keer je inleg als de spits topscorer van Tsjechie wordt dit WK.

Wedtip

Tsjechië topscorer: Patrik Schick > 3,50

Wedden op het wereldkampioenschap voetbal 

Het WK 2026 is groter dan ooit. Nog nooit namen zoveel landen deel aan dit eindtoernooi. Bij TOTO kun je dit WK voetbal nóg spannender maken. Speel jij mee? 

Zet in & win!

HOE WERKT TOTO SPORT?