Keuken Kampioen Divisie
Rood-wit sportshirt met korte mouwen
Jong AZ
23 oktober 2026
20.00
Helmond_Sport
Helmond Sport
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
jong-az-stadion

Jong AZ - Helmond Sport: statistieken Keuken Kampioen Divisie

Aanstaande vrijdag speelt Jong AZ thuis tegen Helmond Sport in de 12e ronde van de Keuken Kampioen Divisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Zijn de Alkmaarders in een betere vorm tegen de ploeg uit Helmond in het AFAS Trainingscomplex?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Keuken Kampioen Divisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar vijftienmaal tegengekomen. De teams wonnen ieder zes keer en drie wedstrijden eindigden in gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Jong AZ op papier beter dan Helmond. De club uit Alkmaar won één keer, verloor twee wedstrijden en speelde twee keer gelijk. De Helmondse ploeg won niet, verloor vier duels en speelde éénmaal gelijk.

Jong AZ - Helmond Sport
Keuken Kampioen Divisie
23 oktober 2026
20.00, AFAS Trainingscomplex

Terugkijkend: teams opgewassen tegen elkaar

De club uit Alkmaar en de Helmonders troffen elkaar vanaf 2018 vijftien keer in de Keuken Kampioen Divisie:
  • Er werden 52 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,47 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 30 goals. Dit is een gemiddelde van 2 per wedstrijd.

Vorige ontmoetingen in de Keuken Kampioen Divisie:

DatumTeamsStand
03-04-2026Jong AZ
Helmond
2-0
17-10-2025Helmond
Jong AZ
4-2
26-01-2025Helmond
Jong AZ
2-1
18-10-2024Jong AZ
Helmond
2-3
11-03-2024Helmond
Jong AZ
3-1
10-11-2023Jong AZ
Helmond
2-1
23-01-2023Jong AZ
Helmond
1-1
12-08-2022Helmond
Jong AZ
1-3
29-04-2022Jong AZ
Helmond
0-1
13-08-2021Helmond
Jong AZ
1-2
02-04-2021Helmond
Jong AZ
2-0
18-12-2020Jong AZ
Helmond
2-2
09-12-2019Jong AZ
Helmond
4-1
22-02-2019Helmond
Jong AZ
1-3
05-10-2018Jong AZ
Helmond
2-2

De Alkmaarders scoren veel

De club uit Alkmaar scoorde de laatste vijf wedstrijden gemiddeld 2,2 goals per wedstrijd. Het vorige duel speelde Jong AZ gelijk tegen VVV. Het werd 4-4. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Alkmaarders één duel, verloren tweemaal en speelden twee keer gelijk. Jong AZ hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats Jong AZ:

  • scoorde 26 goals deze competitie in elf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,36.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zeven van deze goals en uit negentien doelpunten.

Laatste vijf wedstrijden van Jong AZ in deze competitie:

DatumTeamsStand
16-10-2026VVV
Jong AZ
4-4
09-10-2026Jong AZ
Den Bosch
0-1
18-09-2026Jong AZ
Volendam
4-1
14-09-2026Jong PSV
Jong AZ
1-1
11-09-2026Heracles
Jong AZ
3-2

Spelerstats Jong AZ:

  • Jerolldino Bergraaf en Bendegúz Kovács zijn met vier goals de topscorers van de Alkmaarders in deze competitie.

Spelers van de club uit Alkmaar met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Jerolldino Bergraaf4101357
Bendegúz Kovács4101420
Julian Oerip3404990
Rio Robbemond3102718
Ayoub Oufkir3001266
Tycho de Wit2400633
Hessel de Wit2300720
Yoël van den Ban2101412
Jasper Hartog200175
Andrea Natali1100683
Jesper Zwart0301990
Bogdan Budko010073
Ismail Ka0000270
Rome-Jayden Owusu-Oduro000090
Kiyani Zeggen0000630
Rayan Atikallah000010
Sam de Grand0000223
Maxim Dekker000029
Frej Elkjær0000499
Jeremiah Esajas0001153
Rion Ichihara0000360
Kiani Inge0000504
Mathijs Menu0002499
Saviola Simons0000116
Billy van Duijl0000180
Tómas Johannessen000045
Melle Roede000085
Julian Sijbrands0000302
Matej Sin000090
Wassim Bouziane0000184
Gijs Groot000045
Chavarello Hellings000024
Kevin Toppenberg0001196
Sem van Duijn000062

De Helmondse ploeg al een tijd zonder winst

De Helmonders hebben het lastig en kunnen de laatste vijf duels niet winnen. Het vorige duel verloor Helmond van NAC. Het werd 0-2. De afgelopen vijf competitieduels verloor de ploeg uit Helmond vier wedstrijden en speelde er één gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield Helmond de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats Helmond Sport:

  • maakte zestien doelpunten in elf competitieduels, een gemiddelde van 1,45.
  • scoorde thuis elf keer en uit vijfmaal.

Voorgaande vijf duels van Helmond in deze competitie:

DatumTeamsStand
16-10-2026Helmond
NAC
0-2
09-10-2026Oss
Helmond
3-1
02-10-2026Helmond
Heracles
2-2
26-09-2026MVV
Helmond
2-0
18-09-2026Den Bosch
Helmond
2-1

Spelerstats Helmond Sport:

  • Mauro Lenaerts is met drie goals de topscorer van de Helmonders in deze competitie.

Spelers van Helmond met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Mauro Lenaerts3003463
Livio Cicero2201846
Tarik Essakkati2211328
Sem Dekkers2103966
Brian Koglin1003990
Dean Huiberts1002248
Michel Ludwig1003944
Joep van der Sluijs1000460
Labinot Bajrami1001488
Helgi Fródi Ingason0201565
Xander Van der Velde0203956
Wassim Lantaki0102374
Pol Llonch0102206
Menno Bergsen0000990
Lovro Golic0001104
Tijn Landheer0001875
Thomas Poll0001545
Rayen van Bree000026
Brian van den Boogaard000020
Flor Van Den Eynden0000100
Alen Dizdarevic000061
Nicolas Meissner00002
Kiton Ekoli0000337
Onesime Zimuangana000020

De competitiestanden van de Keuken Kampioen Divisie op 21-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Heracles11911361328
2Almere City1171323922
3VVV11713301822
4Emmen11713241922
5NAC11623221920
6Roda1154212919
7Vitesse11524161517
8Volendam11515231816
9MVV11515142516
10RKC11362201615
11Jong AZ11425262214
12Den Bosch11425161914
13Jong PSV11344151813
14Oss11407161712
15Eindhoven11326152311
16Jong Ajax11326152611
17De Graafschap11326142511
18Dordrecht11326142711
19Helmond1123616219
20Jong Utrecht1121817257

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalJong AZHelmond Sport
Minuut 0-1511
Minuut 15-3030
Minuut 30-4521
Minuut 45-6011
Minuut 60-7520
Minuut 75-9010

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalJong AZHelmond Sport
Minuut 0-1000
Minuut 10-2021
Minuut 30-4020
Minuut 40-5011
Minuut 50-6010
Minuut 70-8011
Minuut 80-9010