Eredivisie
FC Utrecht
16 december 2023
16.30
RKC
RKC Waalwijk

FC Utrecht - RKC Waalwijk: statistieken Eredivisie

Komende zaterdag staat FC Utrecht tegen RKC Waalwijk op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt Utrecht in het voordeel tegen RKC. Wat wordt de uitkomst in Stadion Galgenwaard?

FC Utrecht - RKC Waalwijk: statistieken Eredivisie

Komende zaterdag staat FC Utrecht tegen RKC Waalwijk op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt Utrecht in het voordeel tegen RKC. Wat wordt de uitkomst in Stadion Galgenwaard?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze acht keer tegen elkaar. Van deze wedstrijden won Utrecht drie keer, RKC won er twee en drie keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Utrecht het op papier beter: de ploeg won twee keer, verloor nul wedstrijden en speelde drie keer gelijk. RKC won éénmaal, driemaal verloren en éénmaal gelijkgespeeld.

FC Utrecht - RKC Waalwijk
Eredivisie
16 december 2023
16.30, Stadion Galgenwaard
Scheidsrechter, Serdar Gözübüyük

Terugblik: Utrecht wint onderlinge duels vaker dan RKC

De ploeg uit Utrecht en de Waalwijkers kwamen elkaar sinds 2018 achtmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er werden 23 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 2,88 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk veertien goals. Dit is een gemiddelde van 1,75 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 39 keer op goal geschoten, gemiddeld 4,88 keer per wedstrijd. de Domstedelingen schoten het vaakst op doel, namelijk twintig keer.
  • Er werden vijf goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,62. RKC scoorde met drie kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
13-05-2023Utrecht
RKC
2-0
06-08-2022RKC
Utrecht
2-2
02-04-2022RKC
Utrecht
1-1
18-09-2021Utrecht
RKC
2-2
06-03-2021RKC
Utrecht
1-2
27-09-2020Utrecht
RKC
3-1
01-03-2020RKC
Utrecht
2-1
01-12-2019Utrecht
RKC
0-1

Utrecht al een tijdje ongeslagen

De ploeg van Michael Silberbauer kan verlies al een tijd voorkomen. De laatste zeven duels won de club of werd er gelijk gespeeld. De vorige competitiewedstrijd won Utrecht van Go Ahead met 2-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Domstedelingen twee duels en speelden er drie gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Utrecht de nul. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats FC Utrecht:

  • maakte zestien doelpunten in vijftien competitieduels, een gemiddelde van 1,07.
  • scoorde thuis negen keer en uit zevenmaal.
  • spelers schoten 40 keer op goal, gemiddeld 2,67 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Utrecht in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-12-2023Go Ahead
Utrecht
0-2
03-12-2023Utrecht
AZ
1-1
26-11-2023Sparta
Utrecht
1-2
12-11-2023Utrecht
Excelsior
2-2
05-11-2023Utrecht
Twente
1-1

Spelerstats FC Utrecht:

  • Victor Jensen is de topscorer van de ploeg van Michael Silberbauer deze competitie, met drie doelpunten.
  • Victor Jensen scoorde twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Ryan Flamingo maakte twee goals met de linkervoet.
  • Oscar Fraulo scoorde tweemaal met de rechtervoet.
  • Isac Lidberg gaf tweemaal een assist.

Spelers van de Utrechters met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Victor Jensen3001665
Ryan Flamingo21021112
Oscar Fraulo2103850
Isac Lidberg1201570
Can Bozdogan11011162
Bart Ramselaar1100276
Mats Seuntjens1102919
Modibo Sagnan1001860
Mike van der Hoorn1002660
Jens Toornstra1001531
Ole Romeny1000352
Hidde ter Avest0100924
Zakaria Labyad0100282
Marouan Azarkan0102600
Othmane Boussaid0101652
Vasilis Barkas00021260
Mattijs Branderhorst000090
Souffian El Karouani0000785
Sean Klaiber0000102
Hugo Novoa0010205
Mark van der Maarel0001296
Nick Viergever0011439
Taylor Booth0000324
Zidane Iqbal000020
Yannick Leliendal0001495
Anthony Descotte0001193
Anastasios Douvikas0000180

RKC al een tijdje zonder winst

De Waalwijkers hebben het lastig en kunnen de laatste drie duels niet winnen. De vorige competitiewedstrijd verloor RKC van Fortuna met 0-1. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Waalwijkers één duel, verloren driemaal en speelden één keer gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield RKC de nul. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats RKC Waalwijk:

  • scoorde veertien goals deze competitie in vijftien wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 0,93.
  • scoorde thuis negen keer en uit vijfmaal.
  • spelers schoten 45 keer op goal, gemiddeld 3 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van RKC in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-12-2023Fortuna
RKC
1-0
06-12-2023RKC
Ajax
2-3
02-12-2023RKC
Excelsior
2-2
25-11-2023PEC
RKC
1-2
11-11-2023RKC
Go Ahead
0-1

Spelerstats RKC Waalwijk:

  • Yassin Oukili is de topscorer van de formatie van Henk Fraser deze competitie, met vijf doelpunten.
  • Yassin Oukili scoorde vier keer met de rechtervoet.
  • Aaron Meijers gaf vier keer een assist.

Spelers van RKC met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Yassin Oukili50041218
Michiel Kramer30031301
Filip Stevanovic2001539
Denilho Cleonise1200946
Chris Lokesa1000644
Richonell Margaret1002317
David Min1001491
Aaron Meijers04041103
Julian Lelieveld02011239
Godfried Roemeratoe0203995
Jeroen Houwen0000270
Mark Spenkelink000090
Etienne Vaessen0001990
Shawn Adewoye0010909
Jeffrey Bruma0000270
Juriën Gaari0001721
Thierry Lutonda0000222
Raz Meir000042
Dario van den Buijs00011054
Kevin Felida0001417
Reuven Niemeijer0000379
Patrick Vroegh000013
Daouda Weidmann000022
Zakaria Bakkali0000677

De competitiestanden van de Eredivisie op 14-12-2023

TeamGesWGVDVDTPt
1PSV15150052645
2Feyenoord151122441435
3AZ151032351033
4Twente151032321733
5Ajax15735332824
6Go Ahead15645252222
7Sparta15636202021
8Heerenveen15618232819
9Fortuna15546162419
10NEC15465272718
11PEC15528212617
12Excelsior15375263116
13Utrecht15447162516
14Heracles15438203515
15RKC154110142713
16Almere City15348133413
17Vitesse153210123211
18Volendam15221116398

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC UtrechtRKC Waalwijk
Minuut 0-1521
Minuut 15-3021
Minuut 30-4501
Minuut 45-6022
Minuut 60-7511
Minuut 75-9000

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC UtrechtRKC Waalwijk
Minuut 0-1010
Minuut 10-2011
Minuut 30-4021
Minuut 40-5001
Minuut 50-6010
Minuut 70-8012
Minuut 80-9001